PAR MUMS

Savu ceļojumu American Bully suņu pasaulē esam aizsākuši salīdzinoši nesen - 2021. gada februārī.Līdz tam American Bully suņi likās kā neaizsniedzams sapnis, kuru kādreiz vēlamies piepildīt!

Laikam ejot pētījām dažādas iespējas, kā iegādāties šīs šķirnes pārstāvi gan Latvijā gan no citām valstīm. Tas bija diezgan biedējoši.Bija sajūta, ka visur ir krāpnieki, vai ka atbrauksim, bet tur mūs sagaidīs cits suns, utt.  

Bet, kā jau sapņi, tie mēdz piepildīties! Tā mēs nonācām līdz saviem pirmajiem suņiem. Iegādājoties kucēnus esam pieļāvuši daudz kļūdu savas nezināšanas dēļ, no kā esam mācījušies, un tagad cenšamies stāstīt savu pieredzi un palīdzēt citiem!  

Pirmkārt, pērkot American Bully kucēnu, Tev ir jāsaprot, ka nav ideāla, perfekta un izcila suņa. Vairums audzētāju Tev centīsies apgalvot, ka viņiem ir vislabākie suņi un pie citiem audzētājiem suņiem ir visādas veselības problēmas. Jā, daļa taisnības tur ir. Veselības problēmas ir gandrīz visiem suņiem, bet vai visi suņu audzētāji un īpašnieki ir informēti par savu suņu patieso veselības stāvokli?!

Pēc mūsu pirmajiem suņiem sapratām, ka viss nav tik skaisti kā bijām domājuši. Bijām ieguvuši daudz maldinošas informācijas par iespējamajām slimībām un alerģijām, ko protams, sapratām tikai ar laiku, lasot un apkopojot informāciju no citiem audzētājiem! Šie šķirnes suņi nav domāti jebkuram, kurš ir nolēmis uzsākt to pavairošanu. Pirms pavairošanas suņiem ir jāveic veselības pārbaudes un ģenētiskie testi, lai kucēniem netiktu nodotas kādas nevēlamas slimības. Ja ģenētikas testos tiek atklātas slimības, kuras nav pieļaujamas pavairošanas darbā, šos suņus nav atļauts pavairot. Nedrīkst pavairot ģenētiski cieši saistītus suņus ja tu nēesi zinošs un pieredzējis šajā jomā.


Mēs vēlamies radīt labu priekšstatu par American Bully šķirni Latvijā. Šie suņi ir pārprasti to vizuālā izskata dēļ. American Bully ir labs kompanjons cilvēkam. Bet neaizmirstam to, ka suns ir suns un lielu lomu cilvēka un suņa attiecībās nosaka tas, kā suns tiek audzināts. Suns var būt agresīvs, bailīgs, draudzīgs, labi saprasties ar bērniem, u.c.. Arī sunim ir emocijas un viņš tās izrāda kā māk. Ja saimnieks nespēj izslēgt sava suņa emocijas, lai tās sunim nenodarītu kaitējumu, ir jāizvērtē, vai suņa saimnieks ir pietiekami apmacīts suņa audzināšanā un vai nav nepieciešama palīdzība pie kinologa.

Mums ir bijušas situācijas, kad cilvēki vēršās pie mums pēc padoma, bet mūsu neilgās pieredzes dēļ tomēr dodās pie pieredzējušākiem audzētājiem. Kuri, kā rāda mūsu pieredze, mēdz teikt tieši to, ko Tu gribi dzirdēt. Tomēr daudzi atgriežas pie mums lai mēs varētu turpināt viņiem palīdzēt un bieži dzirdam no viņiem šādus vārdus: "Laikam jums tomēr bija taisnība, bet mums teica, ka jūs vēl esat jauni un naivi!” Un šie cilvēki, kas pie mums atgiezās pēc padoma, palīdzēja mums saprast, ka mēs to varam, un varam labāk.

Šie suņi mums atvēra durvis uz citu pasauli - iepazinām daudz jaunus un labus cilvēkus, kas mūs atbalsta, priecājas kopā ar mums, pārdzivo kopā ar mums. Mēs turpinām sniegt padomus viens otram dažādos dzīves jautājumos.

Mēs negribam, lai cilvēki domā, ka esam iegādājušies dārgus suņus, lai tikai pelnītu naudu. Šie suņi tiešām bija mūsu sapnis un sapratām, ka Latvijā ir vieta šīs škirnes suņiem.

Kad pie suņiem bijām tikuši, meklējām ar ko papildināt mūsu darbību, un nonācām līdz sausajai suņu barībai - Vipeon. Uzzinājām par kādu audzētāju Spānijā - Victor Peon Torres, kam pieder American Bully pasaulē slavens suns - Grand Dali. Victor sava suņa dēļ nolēma iztrādāt šo barību. Barība ir paredzēta aktīviem suņiem, suņiem ar lielu muskuļu masu un suņiem, kam ir grūtības pieņemties svarā. Mēs uzsākām pārrunas ar sausās barības ražotāju un esam panākuši, ka tagad šī barība ir pieejama arī Latvijā. Protams ka viss neiet tā, kā mēs bijām iztēlojušies! Tam ir vajadzīgs laiks un pacietība. Bet mēs zinām, ka arī šajā jomā sasniegsim savus uzstādītos mērķus.

Mēs strādājam, cenšamies un ceram, ka sasniegsim visus mūsu uzstādītos mērķus! Viens no mūsu mērķiem ir radīt nākones ABKC Grand čempionus - šis ir ceļs ko mēs gribam iet! 

Lai nonāktu līdz pirmajiem kucēniem esam gājuši garu un dārgu ceļu. Esam pārliecināti, ka sapņi un mērķi piepildīsies, ja turpināsim neatlaidīgu darbu pie tiem!!!